Dnia 2024-05-04 14:00 odbyło się spotkanie Sheffield Utd vs Nottingham Forest - 1-3

W sobotę na stadionie Bramall Lane odbyło się spotkanie pomiędzy drużynami Sheffield Utd i Nottingham Forest w ramach 36. kolejki Premier League. Mecz zakończył się wynikiem 1-3, a emocje sięgały zenitu.

Sheffield Utd - Nottingham Forest 1-3

W meczu 36. kolejki Premier League Sheffield Utd podejmowało na własnym stadionie Bramall Lane drużynę Nottingham Forest. Spotkanie odbyło się 4 maja o godzinie 14:00. Sędzią głównym tego starcia był Chris Kavanagh z Anglii.

Na początku spotkania to gospodarze objęli prowadzenie. W 17. minucie bramkę dla Sheffield Utd zdobył B. Brereton po asyście niejakiego Danila, dając swojej drużynie ważne prowadzenie 1-0. Jednak radość kibiców Gospodarzy nie trwała długo, bo zaledwie 10 minut później, w 27. minucie, C. Hudson-Odoi wyrównał dla Nottingham Forest po podaniu od kolegi z drużyny.

Po przerwie to goście przejęli inicjatywę, a w 51. minucie R. Yates strzałem pokonał bramkarza Sheffield Utd, ustalając wynik na 1-2 na korzyść Nottingham Forest. Sytuacja dla gospodarzy stawała się coraz trudniejsza, a w 65. minucie C. Hudson-Odoi zdobył swoją drugą bramkę tego dnia, zapewniając swojej drużynie prowadzenie 1-3 po podaniu od M. Gibbs-White.

Sheffield Utd próbowało odwrócić losy meczu, lecz nie zdołali odrobić strat. Na dodatek, w końcówce spotkania Gospodarze musieli radzić sobie w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce i czerwonej kartce dla Anela Ahmedhodžicia w doliczonym czasie gry.

Po tym zwycięstwie Nottingham Forest ma zaplanowane spotkania z Burnley, , a Sheffield Utd zmierzy się z zespołami Everton, Tottenham, Chelsea. Derby miasta Sheffield zakończyło się triumfem Gości, którzy zgarnęli cenne trzy punkty na wyjeździe, pokonując gospodarzy 1-3.