Oczyszczacz powietrza a zapachy domowe

Dobry sen jest niezbędny dla naszego zdrowia, szczęścia i dobrego samopoczucia. Brak snu został powiązany z wieloma negatywnymi skutkami zdrowotnymi, w tym stresem, depresją, niepokojem, utratą pamięci, zaburzeniami poznawczymi i przyrostem wagi. Istnieje wiele rzeczy w samym środowisku domowym (pomijając czynniki takie jak stres i dieta), które mogą mieć wpływ na Twój sen. Roztocza kurzu w poduszkach lub materacach powodują reakcje alergiczne u niektórych osób. Nieustanny dron ruchu z zewnątrz sprawi, że każdy nie będzie mógł odpłynąć w krainę snów. Nawet najsilniejsze zapachy odświeżaczy powietrza mogą być dla niektórych osób drażniące, jeśli są stosowane zbyt intensywnie. Ograniczenie tych czynników drażniących w naturalny sposób doprowadzi do lepszego nocnego wypoczynku większości osób. Odpowiedni oczyszczacz powietrza może sprawić dużą różnicę i pomoże Ci uzyskać dobry sen.

Wybierz filtr HEPA

Filtry HEPA to złoty standard w dziedzinie filtrów powietrza. Usuwają 99% cząsteczek o średnicy zaledwie 0,3 mikrona, w tym sierść zwierząt domowych, pyłki, kurz i zarodniki pyłków. Filtry HEPA są skuteczne zarówno wobec bakterii, jak i wirusów. Są idealne dla alergików, którzy cierpią na takie objawy jak astma, katar i kichanie. Filtry HEPA mogą również usuwać ołów, rtęć i inne metale ciężkie, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Ten typ filtra jest niezwykle skuteczny w usuwaniu z powietrza zarówno cząstek stałych, jak i szkodliwych gazów. W wielu przypadkach całe pomieszczenia mogą być skutecznie "wysterylizowane" przy użyciu prawidłowo zainstalowanego filtra HEPA. Filtry HEPA mogą być skuteczne w walce z zapachami w niektórych przypadkach, ale nie we wszystkich. Cząsteczki zapachów mogą być bardzo duże i mogą nie zostać usunięte przez filtry HEPA.

Nie polegaj na odświeżaczach powietrza

Odświeżacze powietrza i dezodoranty są często promowane jako sposoby radzenia sobie z zapachami, ale nie są one zbyt skuteczne. Rozpylanie pachnących chemikaliów wokół twojego domu tylko przykryje brzydkie zapachy, zwłaszcza te spowodowane przez cząstki stałe w powietrzu, zamiast je usunąć. Lepszym rozwiązaniem jest użycie oczyszczacza powietrza. Oczyszczacze powietrza mogą usuwać zapachy i cząstki stałe z powietrza, sprawiając, że Twój dom będzie pachniał czysto i świeżo. Można je ustawić tak, aby włączały się automatycznie, gdy jakość powietrza w domu staje się niska. Jest to szczególnie przydatne dla osób z alergiami, które muszą utrzymywać czyste powietrze w pomieszczeniach przez cały czas.

Nie marnuj swoich pieniędzy na lampy UV

Wiele osób jest pod wrażeniem, że światło ultrafioletowe z lamp w ich oczyszczaczach powietrza zabije bakterie i wirusy. Chociaż w teorii jest to prawda, ilość światła UV używanego w nowoczesnych lampach jest niewystarczająca, aby wywołać jakikolwiek realny efekt. Niektóre oczyszczacze wykorzystują lampy UV do zabijania bakterii w wodzie, którą filtrują. Jest to przydatna funkcja w filtrach akwariowych, ale nie ma żadnych korzyści medycznych ani zdrowotnych. Jeśli zależy Ci na oczyszczeniu wody, kup filtr do wody. Jeśli chcesz oczyścić powietrze, kup oczyszczacz powietrza. Lampy UV są przede wszystkim wykorzystywane jako chwyt marketingowy do sprzedaży oczyszczaczy.